RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19994 ľudí.    

Odber noviniek

Majstrovstvá Slovenska v karate 2015

Majstrovstvá Slovenska v karate 2015

Tento rok sa prebojovalo na majstrovstvá SR dorastencov v karate až 5 pretekárov z klubu Karate TJ Strojár Malacky.

Do Trnavy sa naši pretekári v sobotu 5.12.2015 prišli popasovať s najlepšími karatistami zo Slovenska. Mestská športová hala bola preplnená, spolu pretekalo 410 zúčastnených karatistov. Všetci naši zverenci bojovali v kategórii kumite (boj): Filip Jurkáček, Lukáš Gazdič, Oliver Vanek, Ivan Vu Nhu, Boris Pohánka.

Ako prvý nastúpil F. Jurkáček. Súboj bol napínavý a vyrovnaný, žiadnemu z pretekárov sa nedarilo zabodovať. Až na záver, sekundu pred koncom zápasu, obaja zasiahli súpera. Žiaľ, Filip bol o stotinu sekundy neskôr, čím rozhodcovia udelili bod jeho súperovi.

Boris Pohánka aj Oliver Vanek podobne v prvom kole nestačili na svojich súperov s minimálnym rozdielom jedného či dvoch bodov. Ivan Vu Nhu je stále z našich pretekárov s najmenej skúsenosťami, avšak opäť preukázal svoju bojovnosť a prehral rozdielom len troch bodov.

Lukáš Gazdič pokračoval vo svojej výbornej forme, keď tento rok vyhral medialu na každej súťaži. Prvý zápas vyhral 1:0, bol jednoznačne aktívnejším v zápase. V ďalšom kole viedol vyrovnaný boj s o hlavu vyšším súperom a niekoľko sekúnd pred koncom sa mu podarilo zabodovať, čím strhol víťazstvo na svoju stranu. V boji o finále sa nepodarilo zabodovať ani Lukášovi, ani jeho súperovi, avšak konečné rozhodnutie rozhodcov posunulo ďalej Lukášovho súpera. Zápas o tretie miesto Lukáš držal väčšinu zápasu v rukách, no nepodarilo sa mu získať bod. Taktiež tento zápas nemal jasného víťaza a museli rozhodnúť rozhodcovia, ktorí určili za víťaza Lukášovho protivníka.

V pretekoch kumite družstiev bez rozdielu váhy sa zapojili Boris a Lukáš, obaja však ťahali za kratší koniec.

Aj keď bez medaily, naši pretekári sa medzi Slovenskou špičkou nestratili a Lukáš získal krásne štvrté miesto. Za bojovnosť chalanom ďakujeme a držíme palce k ďalším úspechom!

14.12.2015| Ivan Sivák
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.