Malačania vyhrali nad Remidonom oba zápasy

1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 2.kolo nadstavby o 1.-4.miesto
STROJÁR MALACKY – ŠK REMIDON 3:0 (25,23,17) a 3:2 (-22,19,-26,15,17)
STROJÁR:
Holka, V.Kuračka, Ľ.Mrázik, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák (Janík)
Domáci sa do svojho najčastejšieho súpera v tejto sezóne pustili od začiatku s odhodlaním a Vladom Kuračkom na bloku. V prvom zápase rozhodlo, že uhrali dve vyrovnané koncovky setov. V druhom zápase nastúpil uzdravený Janík namiesto zraneného Reháka a opäť sa prejavila tohtosezónna choroba Malačanov – v prvom sete viedli už 18:11, no potom poľavili a prehrali ho 22:25. V druhom dejstve si dali pozor a poľahky vyrovnali, no v treťom opäť prehrali dobre rozhoranú koncovku. Záhoráci sa ešte vzchopili a vynútili si rozhodujúci piaty set, v ktorom mali dobrý nástup (viedli už 3:0). Potom svoj náskok stratili a strany sa menili za stavu 6:8 z pohľadu domácich. Hráči Remidonu trestali chyby Strojárov a za stavu 14:10 ich delila len jedna lopta od vytúženého víťazstva. Záhoráci však nesklonili hlavu a vyrovnali. Potom sa bojovalo o každú loptu, obe družstvá mali na svojich rukách možnosť ukončiť zápas, nakoniec boli šťastnejší domáci. Rozhodujúce bolo, že sa v tomto dvojzápase konečne prebudil smečiar Petrovič, od ktorého sa očakávajú body v rozhodujúcich momentoch.

V sobotu malackí volejbalisti cestujú do Žiliny a v ďalšom zápase privítajú doma silnú Myjavu, ktorá si už zabezpečila účasť v prelínacej súťaži o postup do extraligy.