RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
› Určite áno
26.3 %

› Pravdepodobne ano
25.6 %

› Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

› Nie
23.7 %

Hlasovalo 19977 ľudí.    

Odber noviniek

Malacky predali licenciu na extraligu žien

 V novej sezóne sa v extralige volejbalistiek predstaví nečakaný nováčik. Informácia o predaji extraligovej licencie v minulej sezóne šiesteho tímu najvyššej súťaže volejbalistiek TJ Strojár Malacky do rúk štvrtého tímu I. ligy VK ZSŠ Račianska Bratislava udrela ako blesk z jasného neba.

„Áno, vo štvrtok večer sme podpísali zmluvu a keď budú splnené ďalšie náležitosti, dáme avízo SVF o predaji extraligovej licencie,“ netajil novinku predseda volejbalového oddielu TJ Strojár Malacky Dušan Rusňák. V praxi to znamená, že celá transakcia sa uzavrie v momente, keď na účet klubu zo Záhoria nabehne suma, ktorej výška je podľa oboch strán predmetom obchodného tajomstva.

Paradoxne, Malačanky extralige dajú zbohom po najúspešnejšej sezóne v histórii ženského oddielu. Ten v nej fungoval dva roky a po deviatej priečke si v minulej sezóne vybojoval šieste miesto. Rusňák priznal, že prvý kontakt ohľadom predaja licencie prišiel zo Žiaru nad Hronom, do hry však víťazne vstúpil bratislavský prvoligista. „Po dvoch rokoch účinkovania v najvyššej súťaži je nám to ľúto, ale rozpadol sa náš káder a najmä trpíme na nedostatok financií,“ vysvetľuje.

V Malackách ešte nevedia, či sa zo ženskej volejbalovej mapy vytratia úplne, pretože ich B-tím zhodou okolností postúpil do I. ligy. Jasno zatiaľ nemajú ani v otázke účinkovania mužského tímu, ktorý v extralige skončil za sebou dvakrát šiesty. „V prípade mužov máme stabilizovaný káder a chceme sa udržať. Situáciu riešime, ale ako som už spomenul, máme finančné problémy,“ dodal. V každom prípade prihlášky pre novú extraligovú sezónu musia kluby na SVF poslať do 30. júna.

Štvrtému družstvu uplynulého ročníka I. ženskej ligy v skupine západ VK ZSŠ Račianska Bratislava šéfuje volejbalový rozhodca Jindřich Šafář. „Chúťky na postup do extraligy sme v minulej sezóne nemali, aj keď sme sa pohrávali s myšlienkou pokúsiť sa prebojovať do baráže. Keď sa však naskytla takáto možnosť, tak sme ju využili,“ hovorí Šafář. K volejbalu majú blízko aj jeho synovia. Starší Aleš trénoval v Malackách juniorky a neskôr béčko, Peter svojho času pôsobil ako hráč vo VKP, ale zo zdravotných dôvodov sa dal na trénerskú dráhu. Spolu s ďalším bývalým volejbalistom VKP Jakubom Kedrovičom viedli Račiansku v uplynulej sezóne. „Kedrovič zostane asistentom, hľadáme však nového trénera alebo trénerku,“ pokračuje.

Čo sa týka kádra, na jeho zloženie majú čas do septembra. Nie je vylúčené, že sa v ňom objavia i niektoré hráčky z Malaciek. Prvoligové zápasy družstvo odohralo v telocvični bývalého SOU nábytkárskeho na Ivánskej ceste. Tá extraligovým parametrom nevyhovuje, takže klub hľadá novú halu. „Máme niečo predrokované, určite to však bude v Bratislave,“ zdôrazňuje jeho prezident. Čo sa týka rozpočtu na sezónu, ten sa bude musieť pri skromnom odhade minimálne strojnásobiť. „Náš klub vznikol v roku 2004 ako Volejbalový klub Združenej strednej školy Račianska 105 Bratislava. Na tejto škole sme začínali, aj preto budeme v extralige figurovať pod názvom VK Račianska. Z druhej ligy sme vlani postúpili do prvej, takže za dva roky na nás čaká už druhý postup,“ odhaľuje zákulisie Jindřich Šafář.

ZOSTANE BRATISLAVSKOU TROJKOU?

Za predpokladu, že Slávia VM, ktorá je béčkom bratislavskej Slávie UK, taktiež predá svoju extraligovú licenciu, budú po našom vicemajstrovi a Doprastave hlavné mesto v najvyššej súťaži volejbalistiek naďalej zastupovať tri kluby. Podľa našich informácií záujem o kúpu licencie má okrem už spomenutého Žiaru nad Hronom (v minulom ročníku vypadol z najvyššej súťaži) najmä UKF Nitra, ktorá neuspela v baráži v mestskom derby s OŠG.

Zdroj: denník ŠPORT

31.05.2007| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.