› Nie
23.7 %

Hlasovalo 19978 ľudí.

Malacky v play off opäť proti Humennému

Do play-off mužskej extraligy vstúpia z prvého miesta volejbalisti VK Chemes Humenné. Úradujúci majstri vyhrali v poslednom kole druhej časti v skupine o 1.-4. miesto v Nitre 3:0. Humenné sa vo vyraďovačke stretne s Malackami. VKP sa stretne s Púchovom, Nové Mesto so Svidníkom a Nitra so Zvolenom.
Play-off štartuje v sobotu 7. marca.

Napokon až tretie miesto obsadili volejbalisti VK Nové Mesto nad Váhom, ktorí boli pred posledným kolom na čele. V sobotu však prehrali na palubovke VKP 1:3 a bratislavský súper ich predbehol. Top tri tímy boli v druhej časti vyrovnané, keď všetci získali 10 bodov. O poradí rozhodol pomer setov. Štvrtá Nitra nezískala v druhej časti ani bod a vyhrala len dva sety.

V skupine o 5.-10. miesto bolo všetko jasné už pred sobotňajším posledným kolom. Do baráže ide Hriňová, s extraligou sa prehrou práve s Hriňovou rozlúčil Martin. Vedúcu pozíciu potvrdil Zvolen víťazstvom nad Martinom, Svidník zdolal v dramatickom zápase Malacky 3:2.

Extraliga mužov, II. časť - skupina o 1.-4. miesto, posledné 6. kolo:
VK Ekonóm SPU Nitra - VK Chemes Humenné 0:3 (-23, -19, -21)
85 min, rozhodovali: Tomčáni, Vaško, 150 divákov.
EKONÓM SPU: Šompľak, Czápa, Száraz, Krajčík, Vavro, Zentko (libero Hruboška, M. Hukel, Kostoláni, Mikušovič, Ťapušík). Tréner: P. Kalný.
CHEMES: Matta, Hriňák, Kríž, Jakubov, Ondrušek, Kašper (libero Vajda, M. Pollák, Javorčík). Tréner: R. Vlkolinský.
V koncovke prvého setu sa vlastnými nevynútenými chybami domáci pripravili o víťazstvo. V ďalších dvoch setoch síce Nitrania vzdorovali, ale skúsenejší súper už vývoj ustrážil.

VKP Bratislava - VK Nové Mesto nad Váhom 3:1 (14, -23, 19, 16)
105 min, rozhodovali: Bajči a Schimpl, 250 divákov.
VKP: Kardoš, Jankovič, Spevár, Pělucha, Ventruba, Slezák (libero Kišš, R. Kubš, Ju. Nosek). Tréner: I. Husár.
VK: B. Chudík, M. Minárik, M. Mizerák, Barbierik, Šujan, Hruška (libero Ochodnický, S. Lampart, Jordanov). Tréner: M. Bella.
Hráči Nového Mesta prišli do Bratislavy s cieľom uspieť a vyhrať základnú časť. Od prvého setu sa snažili o risk na servise i v útoku. V prvom sete im to však nevychádzalo, domácim sa darilo na podaní a od dobrej prihrávky sa odvíjal aj kvalitný útok. Druhé dejstvo bolo vyrovnané až do koncovky, hosťom v nej vychádzali herné situácie. Ďalšie dva sety už boli pod taktovkou VKP.

Extraliga mužov, II. časť - skupina o 5.-10. miesto, posledné 10. kolo:
TJ Slávia Svidník - VO TJ Strojár Malacky 3:2 (-21, 17, 19, -18, 12)
120 min, rozhodovali: Porvazník a Drobňák, 350 divákov.
SLÁVIA: Kseňák, Murčinko, Škvarek, Špak, Rajduga, Barlík (libero Németh, Hančák, Macko). Tréner: E. Štofík.
STROJÁR: Holka, Šamulka, Vašíček, P. Šmahel, Janík, Kobza (libero Podhorný). Tréner: B. Sládeček.
Svidničania hrali nepochopiteľne nervózne, aj keď im v zápase o nič nešlo. Veľmi zlé boli z ich strany najmä koncovky prvého a štvrtého setu. Napokon sa však východniari tešili z tesného víťazstva 3:2.

MVK VAV Lokomotíva Zvolen - VŠK Púchov 3:2 (23, -20, 20, -20, 5)
100 min, rozhodovali: Mokrý a Hnát, 50 divákov.
MVK VAV: Vaško, Schottert, R. Chochoľák, Stehlík, Svetko, P. Pistovič (libero Beskydiar, Valent, Kožák, Jakubček, Nehrer, Dvořák). Tréner: T. Štrajánek.
VŠK: Rosina, Hrušík, A. Števko, Pastorek, Dedič, Kuchárik (libero P. Čuntala, Dlholucký). Tréner: M. Klučka.
V priemernom stretnutí každý chvíľku ťahal pílku. V záverečnom sete sa domáci skoncentrovali a kvalitným výkonom v tomto dejstve dotiahli zápas do víťazného konca.

TJ Neografia Martin - VK Hydrex Hriňová 1:3 (-22, 20, -23, -25)
115 min, rozhodovali: Sňahničan a Palhamer, 100 divákov.
NEOGRAFIA: Blizniak, Novák, Mančák, Noll, Kujan, P. Kováčik (libero Čimbora, Dekan, Stuchlý). Hrajúci tréner: M. Blizniak.
HYDREX: M. Orolín, Galajda, R. Kubš, Divulit, Tužinský, Mišík (J. Orolín). Tréner: J. Vidiečan.
Zápas bol od úvode vyrovnaný, rozhodovalo sa až v koncovkách. V druhom sete mali domáci viacbodový náskok, ktorý im stačil na zisk bodu. V ďalších dvoch sa presadili po vyrovnanom priebehu hostia.

Zdroj: SVF, SITA