Play-off ženy: Je rozhodnuté, Malacky o 5.-8.miesto proti Košiciam

SLÁVIA UK - MALACKY 3:0 (19, 16, 21) – KONEČNÝ STAV SÉRIE 3:0

Zápas trval 62 minút. Pred 150 divákmi rozhodovali Szász a Schimpl.

SLÁVIA UK: Marčeková, Zburová, Soaresová, Hrončeková, Mezeiová, Cagáňová (liberka Čapková, M. Hnátová, E. Paňková, Bognárová). Tréner: M. Hančík.

TJ STROJÁR: Dorková, Knapová, Ďuržová, Michalovičová, Máteová, Šimšíková (liberka Snopková, Benedikovičová, Hasonová). Tréner: L. Šimková.

Bratislavčanky síce podľa predokladov vyhrali bez väčších problémov aj do tretice bez straty setu, ale Malačanky podali proti nim sympatický bojovný výkon. V prvom sete do 9:6 viedli, v treťom do 9:7 a ešte bolo aj 16:16. Pri Hrončekovej podaní však domáce hráčky ušli na 22:16 a po treťom mečbale bolo v zápase priemernej úrovne definitívne rozhodnuté.

ZAUJALO NÁS

Senica na trinásť, Slávia UK na devätnásť

Asi nikto nepochybuje o tom, že jasnými favortimi na účasť vo finále sú obhajca titulu OMS Senica a vicemajstrovská Slávia UK. Ich štvrťfinálové série play-off o majstra Slovenska tak slúžili skôr na oťukanie extraligovej atmosféry, pretože už dopredu bolo jasné, že Žilina respektíve Malacky, nemajú šancu s týmito súpermi uhrať čo len jediný set. Priebeh všetkých stretnutí to nakoniec potvrdil. Bližšie k zisku aspoň jedného mali Malačanky, ale nakoniec predsa len prehrali všetkých deväť, pričom priemerne v nich uhrali so slávistkami skoro devätnásť bodov (presne 18,8). Žilinčanky so Seničankami však nemali nárok a v deviatich setoch sa dostali priemerne na trinásť bodov. Uvidíme, ako sa vyvinú pre Senicu a Sláviu UK semifinálové série, v ktorých na vicemajstra čaká Doprastav, kým obhajca titulu si musí na svojho súpera ešte počkať.

Zdroj: Denník Šport