RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19975 ľudí.    

Odber noviniek

Plážový volejbal: Výsledky Casper Beach Volley Action 2003

Sobota 12.7. - muži
Začiatok turnaja poznačili vrtochy počasia, ale napriek tomu sa všetky zápasy odohrali podľa plánu a hlavne poobede sa bolo na čo pozerať. Nebola núdza ani o prekvapivé výsledky, veď ani aktuálni majstri Slovenska Fiala s Cibulom sa nedostali do finále, keď ich v semifinále vyradili Šrámek so Sládečkom. V druhom semifinále sa mierne favorizovaní Procházka s Vargom tiež nepresadili proti Špačkovi so Schottertom. Finále bolo veľmi vyrovnané a obidve dvojice predvádzali špičkový volejbal a najmä v rozhodujúcom treťom sete sa prekonávali, čo náležite ocenilo všetkých asi 200 divákov. V dramatickej koncovke sa nakoniec tešili Roman Špaček a Samuel Schottert.

Semifinále
Fiala/Cibula - Šrámek/Sládeček 14:21
Procházka/Varga - Špaček/Schottert 17:21

Finále
Špaček/Schottert - Šrámek/Sládeček 2:1 (14:21,21:13,15:13)


Nedeľa 13.7. - ženy

Nedeľa bola sprevádzaná trochu lepším počasím, len vietor občas znepríjemnil volejbalistkám život. Na rozdiel od mužov tu sa presadili prvé dve nasadené dvojice, takže finále bolo reprízou súboja o titul majstra SR. Predstavili sa v ňom dvojičky Opatovské, ktoré v semifinále vyradili Budaiovú s Gorčovou a Czinegeová s Kujovičovou, na ktoré pre zmenu nestačili Turnerová s Flesárovou. Keby sa posledne menovanej v rozcvičke pred semifinále neobnovilo zranenie ruky, mohli by to mať vicemajsterky ešte ťažšie.
Vo finále sestry Opatovské potvrdili dominanciu na slovenskom piesku a vyhrali 2:0 na sety, no najmä v druhom sete Czinegeová s Kujovičovou držali s majsterkami krok a až do konca živili nádej na tretí set.

Semifinále
Opatovská/Opatovská - Budaiová/Gorčová 21:10
Czinegeová/Kujovičová - Turnerová/Flesárová 21:17

Finále
Opatovská/Opatovská - Czinegeová/Kujovičová 2:0 (21:15, 27:25)

Môj komentár k celej akcii.
Myslím, že sa nám podarilo zorganizovať jednu z najlepších športových akcií roka v Malackách, veď sme tu mali kompletnú slovenskú špičku v mužskej aj ženskej kategórii. Keby sa na poslednú chvíľu neodhlásili Richard Nemec s Marekom Kardošom, mohli sme mať kvalitnejšie obsadenie ako na majstrovstvách SR. Plán prekonať rekord v návštevnosti kúpaliska nám opäť prekazilo počasie. Aj napriek tomu, ze akcia bola dostatočne medializovaná nielen v regionálnej tlači, na kúpalisko zavítalo málo ľudí. Tiež ma sklamal nezáujem zo strany sponzorov, ktorí nevyužili možnosť spropagovať sa v rámci tohto podujatia, o ktoré prejavili záujem aj 3 televízie. Na druhej strane sa teším z toho, ze mladí hráči z Malaciek mali možnosť zahrať si proti takým kvalitným hráčom, a myslím si, ze vôbec nesklamali. Do najlepšej osmičky turnaja sa dostali dva páry s malackou účasťou - skúsenejší Zehnálek a Rusňák a nádejní Ftorek s Rehákom, pričom obe dvojice mali na to, aby postúpili do prvej 6-ky. Na to, že sme podujatie podobného významu organizovali poprvýkrát, podľa vyjadrenia divákov aj hráčov dopadlo dobre. Dôkazom toho je fakt, že sme od predstaviteľov transformujúcej sa Asociácie plážového volejbalu dostali prísľub, že budúcu sezónu bude náš turnaj zaradený do seriálu majstrovstiev SR. Len musíme dovtedy vybudovať na kúpalisku minimálne jedno ďalšie ihrisko. Verím, že nám v tomto pomôžu sponzori, ako aj mesto Malacky.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii tohto podujatia, a samozrejme sponzorom - Casper s.r.o., HSF s.r.o., Importex s.r.o., Interier 2000 s.r.o., Veskom s.r.o., Baso Slovakia s.r.o., Disco Club Olymp, Fional s.r.o., Mesto Malacky, mediálni partneri Malacko a www.MalackyOnline.sk.

12.07.2003| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.