RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19994 ľudí.    

Odber noviniek

Seminár Karate Goju Ryu v Malackách

Seminár Karate Goju Ryu v Malackách

Dňa 31.5. 2014 sa u nás KK Tj Strojár Malacky uskutočnil seminár v karate Goju ryu Seiwakai pod vedením nášho učiteľa a priateľa Kyoshi Dr. Rastislava Mráza 7. Dan JKF Gojukai.

Seminára sa zúčastnili všetky vekové kategórie s rôznou technickou vyspelosťou. Na začiatok shihan Mráz vysvetlil, ako vznikli a akú dôležitú rolu majú postoje sanchin, zenkucu dachi, šiko dachi, nekoashi dachi v karate. Názorne nám ukázal, ako je veľmi dôležité technicky správne zvládnuť všetky postoje z dôvodu stability a následne správneho prevedenia tvrdej techniky.

V ďalšej časti nám shihan Mráz veľmi dôkladne vysvetlil a názorne ukázal prevedenie blokov a úderov. Videli sme, ako shihan vo všetkých bojových ukážkach absolútne výužíva energiu, ktorú jeho telo má. My sme boli
neskutočne unesení z toho, aké karate nám predvázal. Všetko bolo ukázané v absolútnom zanshin. Pozorne sme sledovali každý jeho pohyb, prácu svalov a silu energie úderov, blokov a kopov. S údivom sme pozorovali a žasli, ako je to možné.

Ďalej sme sa veľmi podrobne venovali kata Sanchin a Tensho. Vysvetlil nám základné principy v cvičení týchto kata. Veľmi si vážime, že shihan Mráz nám pri cviční kata Sanchin a Tencho demonštroval a veľmi detailne ukázal maximálnu koncentráciu dýchania, prácu svalov a vedieť využiť ich energiu pri cvičení týchto kata.

Seminár nebol len o správnom prevedení techník, ale nám otvoril dvere k poznaniu, čo všetko pri systematickom tvrdom tréningu a učení môže ľudské telo v karate dosiahnuť. Na záver sme jednohlasne konštatovali, že seminár nám dal veľmi veľa, za čo vďačíme nášmu shihanovi. Som veľmi rád, že osud ma
posunul k shihanovi Mrázovi, lebo cítim, že jeho karate je presný obraz našich japonských majstrov.

Štefan Polák

21.06.2014| Ivan Sivák
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.