› Nie
23.7 %

Hlasovalo 19978 ľudí.

Stratené víťazstvo v Šali

Po tom, čo sa jedno mužstvo z tohto mesta odhlásilo zo súťaže v zimnej prestávke, bolo jasné, že ich nečaká prechádzka ružovou záhradou. Do prvého polčasu nastúpili hostia koncentrovane a po dobrej hre v obrane sa dostávali do zakončenia z rýchlych protiútokov. Skóre v ich prospech utešene narastalo a v 13. min. bol rozdiel piatich gólov. Škoda, že hostia nevyužili viaceré čisté príležitosti na zvýšenie tohto náskoku a dovolili domácim odísť do šatne za stavu 13:18. Začiatok druhého polčasu sa niesol opäť v znamení dobrej obrany a udržiavania sľubného náskoku 5 až 6 gólov. V 5. min. bol stav 21:15 v prospech Malaciek a zdalo sa, že by si hostia mohli odviesť zo Šale 2 body. Potom však prišli technické chyby a ukvapená streľba hostí, čoho výsledkom boli rýchle protiútoky a lacné góly v ich sieti. Razom sa situácia na ihrisku zmenila a domáci sa priblížili v 13. min. na rozdiel 2 gólov. Tréner Malaciek reagoval na vývoj oddychovým časom, po ktorom strelili Malacky dva góly a zdalo sa, že zápas opäť ovládli. V 19. min. viedli hostia 25:20 a domácim už neostávalo veľa času na otočenie vývoja zápasu. Malacky, ako už mnoho krát v tejto sezóne, doplatili na nedisciplinovanosť v presilovkách. Zlá streľba a zbytočné technické chyby postavili Šaľu opäť na nohy a tá sériou 4 gólov znížila v 23. min. stav na 24:25. Záverečných sedem minút sa nieslo v znamení tvrdého boja. Hosťom sa podarilo odskočiť gólom A. Škodu na rozdiel dvoch gólov. Potom výrazne ovplyvnili zápas inak dobre pískajúci rozhodcovia. Po zákroku D. Roška a získanej lopte, odpískali oddychový čas v prospech domácich. Tento verdikt bol z pohľadu Malaciek nešťastný, pretože domáci vzápätí vsietili gól. Nemohúcnosť a strelecká impotencia v posledných minútach zápasu, umožnila domácim vyrovnať skóre na 26:26. Malacky svoju šancu 25 sekúnd pred koncom nevyužili a na ich šťastie domáci zaznamenali gól až po záverečnom klaksóne. Po zápase si hráči mohli spytovať svedomie za stratený bod.

Šaľa : Malacky 26:26 (13:18)