23.7 %

Hlasovalo 19994 ľudí.

Strojári v Púchove takmer prekvapili

VŠK Púchov - VO TJ Strojár Malacky 3:1 (-21, 16, 19, 20) - stav série 1:0
88 minút, rozhodovali: Faulhammer a Hnát, 150 divákov
Zostavy:
Púchov: T. Šomko, R. Mizerák, Valach, M. Šomko, Pastorek, Števko (libero Emmel, Rosina, Urban). Tréner: M. Klučka.
Malacky: Haba, Kobza, Muráň, Janík, Petrovič, Baran (libero Rusňák, Rehák). Tréner: J. Schreiber.

Záhoráci vycestovali do Púchova bez zraneného libera Podhorného a Šmahela, Kuračka so zlomenou rukou išiel len v úlohe diváka. V improvizovanej zostave však boli domácim vyrovnaným súperom. Tí sa ešte nie celkom spamätali po prehratej štvrťfinálovej bitke s VKP Bratislava. Zverenci trénera Schreibera zatlačili domácich v prvom sete kvalitným podaním a keď k tomu pridali aj ostatné herné činnosti a bojovný výkon, zaslúžene vyhrali prvý set. Potom však Púchovčania vytiahli kvalitnejší servis, Malačanom sa prestalo dariť na útoku a karta sa postupne obrátila. Napriek tomu sa Malačania za svoj výkon nemusia hanbiť.

V odvetnom stretnutí, ktoré sa hrá v sobotu 12.4. o 18:00 v ŠH Malina, musia Malacky vyhrať 3:0 alebo 3:1 s lepším pomerom lôpt, ak chcú hrať o konečné 5.miesto. Naopak, ak Púchovčania vyhrajú aspoň 2 sety, Strojár bude hrať o konečné 7.miesto.