24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19994 ľudí.

Volejbal: Majstrovstvá SR junioriek očami trénerky L.Šimkovej

Dievčatá sa v dňoch 25.-27.4. zúčastnili finálového turnaja o majstra SR v juniorskej kategórii v Žiari nad Hronom. V piatok odohrali dva zápasy so Senicou a domácim družstvom. Obidva zápasy vzdali prakticky bez boja, prehrali ich 3:0 a neospravedlňuje ich ani to, že niektoré hráčky zápasili so zdravotnými problémami. V sobotu ráno prehrali so Sláviou rovnako hladko 3:0. Nálada v družstve bola zlá a hoci v ďalšom zápase s Liptovským Hrádkom vyhrali prvý set a v druhom vyhrávali už 17:10, opäť nedokázali poriadne zabrať a dotiahnúť ho do víťazného konca. V nedeľu so Žilinou dostali príležitosť všetky mladé hráčky a bol to náš najlepší zápas, hoci aj tu sme uhrali iba jeden set. Prvý set bol jasnou záležitosťou Žiliny, lebo dievčatá hrali veľmi ustráchane. Od druhého setu bojovali o každú loptu, no prejavila sa ešte nezohratosť a menšie skúsenosti. Je to ale optimistické do budúcna.  Turnaj bol pre dievčatá dobrou školou, keď videli veľa kvalitných zápasov, pretože družstvá hrali vo veľmi silných zostavách, doplnené  hráčkami extraligových tímov žien. Napr. Slávia UK Bratislava mala družstvo poskladané z oboch ženských družstiev (Slávia UK A a Forplast) a o triedu všetkých prevýšila, keď nestratila ani set. Naše dievčatá teda skončili na šiestom mieste. Veľkým úspechom už bolo to, že sa na tento turnaj vôbec dostali, je však škoda, že viac nebojovali, pretože štvrté miesto nebolo až také nereálne.