23.7 %

Hlasovalo 19978 ľudí.

Volejbalisti začali extraligovú sezónu prehrou vo Zvolene

MVK Lokomotíva Zvolen - VO TJ Strojár Malacky 3:1 (20, 14, -21, 27)

96 min, rozhodovali: Sňahničan a Faulhammer, 200 divákov

Zvolen: Vaško, Beskydiar, Ružinský, Stehlík, Nehrer, Mišík - libero Čillík

Malacky: Kobza, Muráň, Šamulka, Šmahel, Baran, Fiala - libero Podhorný (Petrovič)

Záhoráci cestovali do Zvolena bez blokára Janíka, ktorý mal rodinné povinnosti, plnohodnotne ho však nahradil domáci odchovanec Tomáš Šamulka. Prvý set sa niesol v znamení vzájomného oťukávania a spoznávania, čakalo sa na chyby súpera a až v závere sa Zvolenčanom, ktorých káder prešiel cez leto výraznou obmenou, podarilo spraviť rozhodujúci náskok. V iniciatíve pokračovali aj v druhom sete, na podaní spravil Vaško šnúru štyroch bodov a tento rozdiel si poľahky udržali aj v ďalšom priebehu. Malacky kládli minimálny odpor a robili chyby na podaní. Do tretieho dejstva však už nastúpili so zmenenou taktikou, zvýšenou bojovnosťou, účinným plachtiacim podaním a zlepšenou hrou v poli sa dostali k zisku setu. Rovnako úspešne si počínali aj v ďalšej hre a v koncovke sa dostali až k trom setbalom (24:21). Ani jeden z nich sa však neujal a prišiel trest v podobe zvolenských mečbalov a aj víťaznej lopty.

Ďalší víkend majú Malacky voľno a nastúpia až v sobotu 13.10. o 18:00 na domácej palubovke ŠH Malina proti Prešovu.

Zdroj: svf.sk, upravené