› Nie
23.7 %

Hlasovalo 19977 ľudí.

Volejbalový Pohár SNP putuje do Brna

V sobotu 27.augusta sa uskutočnil 48.ročník volejbalového turnaja mužov o putovný Pohár SNP. Na turnaji štartovalo nakoniec len 6 družstiev, keďže na poslednú chvíľu odriekli účasť družstvá Žiliny, VKP aj Sokol Viedeň. Napriek tomu bol turnaj medzinárodný, nakoľko organizátorom sa podarilo zabezpečiť účasť talianskeho družstva Sloga Terst a českého klubu Volejbal Brno.
Družstvá hrali vo dvoch základných skupinách, z ktorých víťazi postúpili priamo do semifinále a družstvá na 2. a 3.miestach museli hrať ešte o postup. Do finále nakoniec postúpili podľa predpokladov družstvá Strojáru Malacky "A" a Volejbal Brno, Malacky však až po trojsetovom zápase s domácim B-družstvom.
V zápase o 3.miesto sa teda stretla Lokomotíva Bratislava s Malackami "B". Domáca rezerva nedala bratislavskému tímu šancu a vyhrala hladko 2:0.
Do finále nastúpili domáci bez nahrávača Juraja Kobzu, ktorý musel odísť z rodinných dôvodov. Nahradil ho nahrávač B-tímu Ľubomír Kuračka, ktorý mal v nohách už aj zápas o 3.miesto, no zastúpil ho výborne. Malacky vyhrali s prehľadom prvý set, no potom zrazu ako keby odišli z ihriska, stratili hladko druhý set a trápili sa aj v tajbrejku, v ktorom nakoniec prehrali 13:15.
Turnaj poslúžil ako príprava na nadchádzajúcu sezónu, v ktorej sa A-družstvo predstaví opäť v extralige a rezerva bude účinkovať v 2.lige. V stredu 14.septembra odohrajú extraligisti prípravný zápas s nemeckým bundesligovým tímom z Lipska a 16.-17.septembra sa predstavia na turnaji v talianskom Terste.