RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
› Určite áno
26.3 %

› Pravdepodobne ano
25.6 %

› Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

› Nie
23.7 %

Hlasovalo 19977 ľudí.    

Odber noviniek

Volejbalový Pohár SNP putuje do Brna

V sobotu 27.augusta sa uskutočnil 48.ročník volejbalového turnaja mužov o putovný Pohár SNP. Na turnaji štartovalo nakoniec len 6 družstiev, keďže na poslednú chvíľu odriekli účasť družstvá Žiliny, VKP aj Sokol Viedeň. Napriek tomu bol turnaj medzinárodný, nakoľko organizátorom sa podarilo zabezpečiť účasť talianskeho družstva Sloga Terst a českého klubu Volejbal Brno.
Družstvá hrali vo dvoch základných skupinách, z ktorých víťazi postúpili priamo do semifinále a družstvá na 2. a 3.miestach museli hrať ešte o postup. Do finále nakoniec postúpili podľa predpokladov družstvá Strojáru Malacky "A" a Volejbal Brno, Malacky však až po trojsetovom zápase s domácim B-družstvom.
V zápase o 3.miesto sa teda stretla Lokomotíva Bratislava s Malackami "B". Domáca rezerva nedala bratislavskému tímu šancu a vyhrala hladko 2:0.
Do finále nastúpili domáci bez nahrávača Juraja Kobzu, ktorý musel odísť z rodinných dôvodov. Nahradil ho nahrávač B-tímu Ľubomír Kuračka, ktorý mal v nohách už aj zápas o 3.miesto, no zastúpil ho výborne. Malacky vyhrali s prehľadom prvý set, no potom zrazu ako keby odišli z ihriska, stratili hladko druhý set a trápili sa aj v tajbrejku, v ktorom nakoniec prehrali 13:15.
Turnaj poslúžil ako príprava na nadchádzajúcu sezónu, v ktorej sa A-družstvo predstaví opäť v extralige a rezerva bude účinkovať v 2.lige. V stredu 14.septembra odohrajú extraligisti prípravný zápas s nemeckým bundesligovým tímom z Lipska a 16.-17.septembra sa predstavia na turnaji v talianskom Terste.
 
Konečné poradie:
1. Volejbal Brno
2. Strojár Malacky "A"
3. Strojár Malacky "B"
4. Lokomotíva Bratislava
5. Inter Bratislava
6. Sloga Terst jun.
 
Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Ľubomír Kuračka z Malaciek.
 
Malacky "A": J.Kobza, M.Suja, P.Fiala, M.Janík, D.Baran, P.Petrovič, libero D.Rusňák, Ľ.Kuračka, tréner Pavel Novota
Malacky "B": Ľ.Kuračka, V.Kuračka, I.Matušek, D.Janeček, T.Šamulka, Z.Rehák, tréner Jaroslav Krejčír
05.09.2005| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.