23.7 %

Hlasovalo 19975 ľudí.

Ženy Malaciek vyhrali v Žiari

MŠK Žiar nad Hronom - VO TJ Strojár Malacky 1:3 (16, -19, -21, -17)
96 minút, rozhodovali: Matúš a Matis, 70 divákov
MŠK: Adamicová, Dobrovičová, Škriniarová, Frindtová, Drozdová, Štefančová, libero Osvaldtová, (Šárniková, Bieliková, Gnebusová, Volfová)
Strojár: Nemečkayová, Šimšíková, Grófová, Ďuržová, Michalovičová, Ferancová, libero Snopková (Hasonová, Kristiníková, Máteová)

Zápas družstiev z dolnej polovici tabuľky začal jednoznačne v prospech domácich hráčok, ktoré za 22 min vyhrali prvý set. Hráčky MŠK boli jednoznačne lepšie (viedli postupne 10:4, 19:11) v útoku, na bloku i na podaní a príjme. Po prestávke vyšlo na ihrisko akoby iné domáce družstvo, hráčky začali robiť zbytočné chyby, nedokázali dôrazne zaútočiť, zlyhávala spolupráca v poli, (postupne prehrávali 6:11 a 15:20), čo hostky využili a vyrovnali stav zápasu. V treťom sete Žiarčanky držali krok so súperom do stavu 12:13, ale potom Záhoráčky získali menší náskok (18:15), ktorý si udržali až do konca setu. V poslednom dejstve síce domácim nebolo možné uprieť snahu, ale nedokázali otočiť vývoj zápasu, pretože mali zrazu problémy s vlastnou komunikáciou na ihrisku, príjmom a hlavne nedokázali po nedobrom príjme a následne aj náhre dôrazne a efektívne zaútočiť.